Se afișează postările cu eticheta ciocolata. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ciocolata. Afișați toate postările

joi, 5 iunie 2014

Il banuiam...ca ma iubea


   
      Inca de la inceput eu am fost impotriva noastra. De ce sa existe un "noi" cand suntem mult prea egoisti sa renuntam la "eu" sau "tu"?
      Tu ai fost neasteptat. M-ai luat de mana si ti-ai  dorit sa mergem pe acelasi drum,  dar eu (egoista de mine) inca nu pot sa ma misc. Sunt blocata.
      Ai insistat si ai reusit sa trezesti un fior in mine, o adiere de vant in mijlocul verii secetoase, insuficienta pentru a te racori, dar numai buna pentru a planta samanta sperantei.
      Mi-ai adus flori. Flori si ciocolata. Cafea dimineata si un sarut pe frunte seara.
      Asa am inceput sa banuiesc ca ma iubesti. Cuvintele tale nerostite m-au speriat, ce o sa fac cand nemiscarea se termina? Daca rosteai acele cuvinte, ce se intampla?      
      Am fost lasa. Am cautat defecte acolo unde erau prea multe calitati.
      Asa s-a terminat, nu exista "noi", doar "eu" si "tu". Atat!

joi, 27 martie 2014

Ce conteaza?

       La sfarsitul zilei, ce conteaza? Locurile pe care le-ai vazut in ziua ce tocmai a trecut? Persoana cu care ti-ai baut cafeau? Cine te-a facut sa zambesti?
      Toate astea conteaza, dar cel mai mult conteaza ce ai simtit in ziua respectiva, ideile care ti-au ramas in minte, momentele pe care o sa ti le amintesti si peste 3 ani.
       Ultimile zile au fost toate la fel: gri. Nu imi place culoarea gri!
       Astazi a fost o zi ca un curcubeu, cu prietene si zambete! Una din acele zile despre care o sa povestesti peste ani cand te revezi cu vechile prietene.







joi, 14 noiembrie 2013

Indragostita

   
      Vesnic indragostita.
      De oamenii cu suflet bun, de toamna, de literatura, de ceai, de ciocolata, de banca din parc.
      Sunt indragostita de dragoste.
      De momentele petrecute cu colegele mele intr-o ceainarie intima cu aroma unui timp de mult apus,de povestea de iubire a Danielei, de lectile de viata de la parinti.
      Indragostita de viata, de natura, de baietii cu barba, de crizanteme, de muzica.
      Iubesc apusul la lacul Morii, rasaritul la mare, drumul spre Castelul Peles in noiembrie(foto), barbatii cand zambesc, ciocolata calda intr-o zi de iarna, picnicurile in Snagov, diminetile de vara, ploaia de stele, plimbarile lungi prin parc, cafeau cu lapte si scortisoara.
      Astazi sunt fericita, fara motiv!

duminică, 26 mai 2013

Ciocolata.Capsuni.MuzicaBuna.Bloguri

Incerc sa ma schimb. sa fac lucruri noi, sa imi tin niste promisiuni mai vechi, sa imi respect convingerile.
In seara asta este vorba doar despre ciocolata amaruie, capsuni dulci, muzica care te unge pe suflet si bloguri care ma inspira.
Si da, am un proiect de corectat, o prezentare de facut si alte chestii legate de facultate, dar nu ma intereseaza. seara asta este despre MINE si despre PLACERI, placerile mele vinovate

Lumea ei

           "Iti complici prea mult viata" i-au spus. Stia si ea asta, la fel cum stia si ca o viata simpla nu-i pentru ea. Ordin...