sâmbătă, 27 octombrie 2012
joi, 18 octombrie 2012
inca o data...
Unele situatii se repeta la nesfarsit, si chiar daca esti constient de asta nu poti face nimic ca sa le impiedici. Uneori spun: "Gata! nu o sa mai fac asta", dar iata-ma din nou in aceeasi situatie... Imi spun din nou ca asta va fi ultima data, dar cunoscandu-ma o sa cedez, poate nu astazi,nu peste o saptamana dar se va intampla.
In curand o sa cresc! O sa fiu puternica si o sa spun "STOP!" Atunci voi suferi dar va fi mai bine.
In curand o sa cresc! O sa fiu puternica si o sa spun "STOP!" Atunci voi suferi dar va fi mai bine.
miercuri, 17 octombrie 2012
femeile
"Când o
femeie îşi pune în cap să se culce cu
un bărbat, nu există zid care să-i reziste, nici cetate pe care să n-o dărâme,nici
consideraţii morale pe care să nu fie dispusă să le ocolească: nu mai ţine cont
de nimic, nici chiar de Dumnezeu." Dragoste in vremea holerei, Gabriel Garcia Marquez
Mereu am fost de parere ca daca o femeie isi pune ceva in cap, nu se va opri pana nu isi va atinge scopul. Desi citatul se refera la sex, eu cred ca este universal valabil.
Mereu am fost de parere ca daca o femeie isi pune ceva in cap, nu se va opri pana nu isi va atinge scopul. Desi citatul se refera la sex, eu cred ca este universal valabil.
joi, 27 septembrie 2012
ordinary day
Astăzi,eu si iubitul meu ne-am decis sa profităm de ziua însorită de toamna si sa ieşim la iarba verde, asa ca ne-am luat paturica, tablele si un suc si ne-am postat la umbra unui copac.
am făcut si cateva poze pe care o sa vi le arăt si vouă mai jos.
am făcut si cateva poze pe care o sa vi le arăt si vouă mai jos.
marți, 25 septembrie 2012
Fericirea
Ce este fericirea? toţi suntem în căutarea ei
nu ne putem plange de viaţa noastră: suntem sănătoşi, avem un acoperis deasupra capului. avem ce mînca, o familie care ne iubeşte si prietenii care sunt alături de noi.
atunci de ce nu suntem fericiti? ce ne lipseste?
ne pierdem in detali, in dorinta de a avea din ce in ce mai mult si uităm sa ne bucurăm de ceea ce avem.
noi vrem iPhone 5, iar cei care muncesc in strainatate se bucura de fiecare minut petrecut la telefon cu cei dragi chiar dacă este un telefon alb-negru.
noi vrem vilă cu piscină si batranelul din fata covrigariei se multumeste cu o camera unde sa se adaposteasca de ploaie si de vant.si exemplele pot continua.
ar trebui sa invatam sa ne bucuram de ceea ce avem, sa pretuim micile momente din viaţa in care suntem fericiti.sa ne bucuram de o raza de soare toamna tîrziu, de o cafea buna dimineaţa, de zambetul persoanei pe care o iubim, de mancarea gatita cu atata dragoste de mama.
hai sa fim fericiţi pentru ca avem suficiente motive!
nu ne putem plange de viaţa noastră: suntem sănătoşi, avem un acoperis deasupra capului. avem ce mînca, o familie care ne iubeşte si prietenii care sunt alături de noi.
atunci de ce nu suntem fericiti? ce ne lipseste?
ne pierdem in detali, in dorinta de a avea din ce in ce mai mult si uităm sa ne bucurăm de ceea ce avem.
noi vrem iPhone 5, iar cei care muncesc in strainatate se bucura de fiecare minut petrecut la telefon cu cei dragi chiar dacă este un telefon alb-negru.
noi vrem vilă cu piscină si batranelul din fata covrigariei se multumeste cu o camera unde sa se adaposteasca de ploaie si de vant.si exemplele pot continua.
ar trebui sa invatam sa ne bucuram de ceea ce avem, sa pretuim micile momente din viaţa in care suntem fericiti.sa ne bucuram de o raza de soare toamna tîrziu, de o cafea buna dimineaţa, de zambetul persoanei pe care o iubim, de mancarea gatita cu atata dragoste de mama.
hai sa fim fericiţi pentru ca avem suficiente motive!
luni, 24 septembrie 2012
?
Ce este de facut atunci cand nu stii ce sa faci? Cand nu stii ce este bine si ce este rau, care este calea de mijloc?
sâmbătă, 22 septembrie 2012
happy day!
Pentru inceput va spun: buna!
Un mic amanunt iti poate schimba intreaga zi. Exact asa mi s-a intamplat astazi. Eram posomorata pentru ca nu puteam sa ma bucur de o zi insorita asa cum imi doream eu, dar fara sa vrea mama a spus ceva care mi-a schimbat toata ziua.
Asa ca "Don't worry, be happy"
Un mic amanunt iti poate schimba intreaga zi. Exact asa mi s-a intamplat astazi. Eram posomorata pentru ca nu puteam sa ma bucur de o zi insorita asa cum imi doream eu, dar fara sa vrea mama a spus ceva care mi-a schimbat toata ziua.
Asa ca "Don't worry, be happy"
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
Lumea ei
"Iti complici prea mult viata" i-au spus. Stia si ea asta, la fel cum stia si ca o viata simpla nu-i pentru ea. Ordin...
-
Ce este de facut atunci cand nu stii ce sa faci? Cand nu stii ce este bine si ce este rau, care este calea de mijloc?
-
"Iti complici prea mult viata" i-au spus. Stia si ea asta, la fel cum stia si ca o viata simpla nu-i pentru ea. Ordin...
-
Te vad pasind pe covorul de frunze in 3 nuante de galben, vii timid spre mine, cu pasi monotoni si cu un zambet care ma face sa uit sa...








